OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Emin Arslan uyardı!

GÜNDEM/MANŞET

Hem “itirafçı” olduğu belirtilen Gürsel Aktepe’nin hem de başka Cemaatçilerin ifadelerine dair bir yorum da, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’dan geldi. Arslan “itirafçılara dikkat edilmesi gerektiğine ve itirafları dahi örgütün planlayabileceğine” dikkat çekti.

Emin Arslan, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“FETÖ örgütü, kendileri için zararlı gördükleri siyasetçi, bürokrat, asker, gazeteci, polis ve işadamlarını sahte isimler üzerinden terör ve çeşitli suç örgütleriyle ilişkili göstererk dinlediler. Örgütün bunları yapan A takımının içinde eski Diyarbakır emniyet müdürü Recep Güven, Gürsel Aktepe, Yunus Yazar, Ayhan Falakalı ve Coşkun Çakar gibi isimler vardı. 15 Temmuz gecesi darbenin başarılı olacağı garantisi içinde İstihbarat Daire Başkanlığını teslim almaya gitmişlerdir. Bunların bir kısmı görevlilerce yakalanmış, bir kısmı da kaçmıştır. Yakalananların içinde Gürsel Aktepe vardır ve medya haberlerine göre itirafçı olmuştur.

1991 yılında bu çetenin örgütlenmesiyle ilgili ilk objektif çalışmayı yapan polis baş müfettişi rahmetli İzzet Sezgin Şener bir sohbetimizde, yaşadığı tecrübeler ışığında bunların itirafçılarına dikkat edilmesi gerektiğini, itirafları dahi örgütün planladığını söylemişti.

Tabi aradan yıllar geçti. İnşallah şimdiki itiraflar gerçektir. Bunların sorgusu tecrübeli uzman sorgucularca yapılmalıdır. Ama somut ve delilli bir husus ortaya koymadıkça söylediklerinin çok iyi araştırılması gerekir. Yoksa amaçlarına uygun kaos yaratmağa devam ederler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT