OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Hadise: Şallı ise şalını alsın da gitsin!

MAGAZİN

Hadise Ebru Şallı hakkında çok fena açıklamalarda bulundu, halkı kavgaları il güldürüp geçiren ünlüler genel anlamda neler yaşadıkları ile medyayı oynatmaya devam ediyor.

Ünlü sanatçı Hadise bar çıkışında kendisine yöneltilen EbruŞallı’nın pilates videolarını izleyerek zayıfladığının iddia edilmesi üzerinesüratı asıldı ve neler dedi? Hadise’nin eski sevgilisi Sinan Akçıl ile birlikteolan Ebru Şallı’nın sayesinde pilates yaparak zayıfladığını haberlerihatırlatılınca öfkelendi. Ünlü sanatçı Hadise hakkında son zamanlarda verdiğikilolardan dolayı Ebru Şallı’yı izleyerek zayıfladığı yönünde iddialar ortayaatılmıştı.Hadise ise bu iddialara sert çıkarak açıklama yaptı. Ebru Şallı’nınpilates videolarını izleyerek zayıfladığı konuşulan Hadise iddialara sertçıktı: “Ebru Şallı’yı hiç tanımam. Zaten benim böyle şeylerle zayıflamama gerekyok” serzenişinde bulundu.
Hadise Ebru Şallı’yı tanımıyorum diyerek herkesişaşırttı.Sevgilisi Uğur Güven’den ayrılan Hadise önceki gece Karaköy’de barçıkışı tek başına görüntülendi. Ebru Şallı’nın pilates videolarını izleyerekzayıfladığı konuşulan Hadise iddialara sert çıktı: “Ebru Şallı’yı hiç tanımam.Zaten benim böyle şeylerle zayıflamama gerek yok” serzenişinde bulundu. Ünlüpopçu Hadise’den zehir zemberek açıklama. Eski sevgilisi Sinan Akçıl ilebirlikte olan Ebru Şallı için, “Tanımadığım insanlarla beni yan yanagetirmelerine anlam veremiyorum” diyerek sert konuştu.

 

Sevgilisi Uğur Güven’den ayrılan Hadise önceki geceKaraköy’de bar çıkışı tek başına görüntülendi. Omzuna attığı kürkü ve fitgörüntüsüyle dikkat çeken güzel şarkıcı, eski sevgilisi Sinan Akçıl ilebirlikte olan Ebru Şallı’nın videolarını izleyip pilates yaparak zayıfladığıhaberleri hatırlatılınca sinirlendi.

 

“BÖYLE ŞEYLERE İHTİYACIM YOK”
Yüzü asılan popçu, “Tanımadığım insanlarla beni yan yanagetirmelerine bir anlam veremiyorum” diyerek muhabirlere çıkıştı.
Sözlerine “Ebru Şallı’yı hiç tanımam. Zaten benim böyleşeylerle zayıflamama gerek yok” diye devam eden Hadise otomobiline binip gözdenkayboldu.

 

Hadise Açıkgöz Biyografisi
Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiş olanpop müzik sanatçısı.
Hadise Açıkgöz, 1985 yılında, Belçikada dünyaya geldi.Çocukluğunda şarkı söylemeyi ve ata binmeyi seviyordu. Ekonomi ve Çağdaş Dillereğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi.Ailesi de bu durumu memnuniyetle karşılamış ve genç Hadise’ye destek olmuştu.
Hadise, 2003 yılında Belçika’nın “Popstar”ı olanIdool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamasa dabirçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. 2Brains şirketi kısa süre sonragenç kıza sözleşme teklifinde bulundu. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard veSerge Ramaeürecine başlamak için stüdyoya girdi.
Yapmak istediği müziği “şehirli pop” (urban pop)şeklinde nitelendiriyor. Christina Aguilera ve Beyonce Knowles gibi isimleribeğeniyor, ancak aynı zamanda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys,Toni Braxton gibi daha tecrübeli isimlerden de etkilendiğini ifade ediyor. Enbüyük hayali, Tina Turner ile tanışmak ve aynı sahneyi paylaşabilmek.Türkiye’den ise Tarkan’ı çok beğeniyor, “Onunla düet yapmak rüya gibiolurdu” diyor.
Hasselt’te pazarlama bölümünde öğrenimini sürdüren ve beş dil(Flamanca, Fransızca, Almanca, Türkçe ve İngilizce) bilen Hadise, boş zamanınınbüyük bölümünü müziğe ayırıyor. Söz yazıyor, beste yapıyor, kayıt stüdyolarındazaman geçiriyor ve konserlerine hazırlanıyor. Bunların yanısıra formunu korumakiçin jimnastik yapıyor, arkadaşları ve kardeşleriyle zaman geçirmektenhoşlanıyor.
Rock, soul ve dünyanın çeşitli yerlerinde icra edilen farklımüzik türlerini bir araya getirerek kendi beğenisine göre şekillendirmeyiamaçlayan Hadise’nin ilk teklisi “Sweat” adını taşıyordu. YvesJongen’in yazdığı ve Serge Ramaekers ile birlikte yapımını üstlendiği şarkı, 3farklı versiyonuyla raflardaki yerini aldı. Onu daha geniş kitlelere taşıyanparça ise, Haziran 2005 çıkışlı “Stir Me Up” oldu. Şarkıcı, toplam 5versiyonuyla sunulan “Stir Me Up”ın video klibiyle de olumlu notaldı.
Hadise, 13 Ocak 2006’da yeni teklisi “Ain’t No LoveLost”u müzikseverlerin beğenisine sundu. Şarkının video klibi iseTayland’da çekildi. Öte yandan “Ain’t No Love Lost” teklisinde,şarkının “Burdayım” adlı bir de Türkçe versiyonu bulunuyor.
Hadise 2005 yılında “Sweat” adlı ilk albümünüçıkardı.
Bir sonraki albümü “Hadise” ise 2007 yılındaçıkardı. En büyük başarısını 2009 yılında Moskova”da Eurovision ŞarkıYarışmasında Türkiye”yi temsil ederek elde etti. Burada Düm Tek Tek adlışarkıyla finallerde dördüncü oldu.
Şarkı çeşitli ülkelerin listelerinde 1 numara oldu. Düm TekTek şarkısının başarısıyla 2009 yılında “Fast Life” adlı birİngilizce albüm ve “Kahraman” adlı bir Türkçe albüm çıkarttı. FastLife albümünün başarısı çeşitli Avrupa ülkelerinde, Japonya”da,Endonezya”da büyük tanıtıcı bir turneye yol açtı…
Hadise Belçika”nın en prestijli ödülü olan TMF AWARDS”ta 2006 – 2007 ve 2009 yıllarında “BEST URBAN” kategorisindeödüle layık görüldü. Balkanların en büyük müzik kanalı Balkanika TV tarafındanher sene geleneksel olarak verilen Balkanların En İyileri ödüllerinde deHadise, “Balkanların en iyi kadın sanatçısı 2009” ödülünü aldı.Ayrıca Türkiye”de de onlarca ödüle layık görüldü.
Hadise, bir yıllık bir hazırlıktan sonra “Aşk kaç bedengiyer?” adlı 5. albümünü Nisan 2011 “de yayınladı (2. Türkçe albümü).Albümün ilk klibi ise “Superman” isimli şarkıya çekildi.”Superman” uzun süre listelerde birinci sırada yer aldı.
Albümün ikinci klibi ise adeta bir marş haline gelen”Aşk Kaç Beden Giyer” e çekildi. Klibin yönetmenliğini Hulya Açıkgözüstlendi. Bu şarkı uzun süre listelerde bir numarada kaldı ve internette detıklanma rekoru kırdı. Albümün üçüncü klibi ise yine Hulya Açıkgöz tarafından”Mesajımı Almıştır O” isimli şarkıya çekildi.
Hadise; şarkı sözü yazmaya, beste yapmaya ve kendinigeliştirmeye devam ediyor. Ayrıca Belçika’da çeşitli konserler veriyor,Almanya, Hollanda, Polonya ve hatta Hindistan’da sahne almak için anlaşmalarimzalıyor. Onun adı şimdiden dünyaya yayılmaya başladı. Bakalım Hadise’yiönümüzdeki yıllarda Christina Aguilera, Jennifer Lopez gibi tüm dünyanınpeşinden koştuğu bir popüler müzik yıldızı olarak görebilecek miyiz…
Serdar Ortaç’ın 2008 yazında piyasaya çıkan Nefes albümündeyer alan “Düşman” adlı şarkıda Ortaç’la düet yaptı.
Türkiye’yi temsil ettiği 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda16 Mayıs 2009 tarihinde “Düm Tek Tek” adlı şarkıyla dördüncü oldu.
Popstar adlı yarışma programında sunuculuk yaptı.
2011 Ekim ayında Show TV’de yayınlanan, Acun Medya yeniprojesi olan “O Ses Türkiye” ses yarışmasının jüriliğini yaptı.
Hadise 2012 yılının Haziran ayında “Biz Burdayız”adlı Single çalışmasını hayranlarının beğenisine sundu. Single da yer alanparçanın sözlerini Deniz Erten’e aitti ; bestesini, Deniz Erten, Mario Winans,Fotios Stefos birlikte yaptı. Klip yönetmenliğini ise Hülya Açıkgöz üstlendi.
Acun Ilıcalı’nın yaptığı TV8’de 29 Eylül 2014 tarihindebaşlayan 4. Sezon “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında; yeni jüri üyeleriise Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Athena Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz ve EbruGündeş oldu. Mazhar Alanson ve Özkan Uğur aynı koltukta yer alacak ve tek oyhakkına sahip olacak.
O Ses Türkiye’nin 2015 – 2016 sezonu 5. sezonunda HadiseAçıkgöz, jüri üyesi olarak Gökhan Özoğuz, Murat Boz, Ebru Gündeş ve GökhanÖzoğuz’un ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte görev yapacak.
Albümleri :
2005 – Sweat
2008 – Hadise
2009 – Fast Life
2009 – Kahraman
2011 – Aşk Kaç Beden Giyer?
2014 – Tavsiye
Ebru Şallı Biyografisi
Ebru Şallı, 15 Ocak 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.İstanbul Ni96 yılında mezun olarak tahsil hayatına nokta koydu.
1993 yılında fotomodellik yapmaya başlayan Ebru Şallı, 1995yılında yapılan Queen of Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçildi. 1995 ile2003 yılları arasındaki dönemde mankenlik, fotomodellik ve sunuculuk yaptı.
Pilates için egzersiz videosu hazırladı. 2006 Mayıs ayındanitibaren TV 8 kanalında “Ebru’nun Mutfağı” adlı programı sundu. Beyaz TV’de“Ebruli” adlı programının sunuculuğunu yaptı.
Ozan Orhon’dan boşanır boşanmaz uyuşturucu kullandığındı,bir süre sonra bırakıldı. 1999 yılında Emrah’la “Unutabilsem” adlıdizide oynadı. “Belalım Benim” ve “Gölge Çiçeği” oynadığıdiğer diziler oldu.
Daha sonra Yeni Karamürsel Mağazaları’nın sahibi HarunTan’la bir süre aşk yaşadıktan sonra 2002 yılında evlenen Ebru Şallı podyumlarıbıraktı. İki çocuğu oldu. 11 yıl boyunca ’örnek’ olarak gösterilen Harun Tan veEbru Şallı çifti, 11 Temmuz 2013 tarihinde boşandı.
Ebru Şallı hamileliğinin ardından Gendaş Kültür yayınlarıarasında çıkan “Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak” adlı bir kitapyazdı. 2005 yılı Mart ayında yayınlanan bu kitap büyük ilgi gördü.
Evlilikleri :
1.evliliği: 19 Haziran 1997 tarihinde şarkıcı Ozan Orhon’laevlendi. 1998 yılının Haziran ayında da boşandı.
2.evliliği: 2002 yılında Harun Tan’la evlendikten sonrapodyumları bıraktı. 11 yıl evli kaldı. 11 Temmuz 2013 tarihinde boşandı. Beren(d.2004) ve Pars (d.2010) adında iki oğulları vardır.
Kitapları :
2005 – Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak
Filmleri :
1995 – Gölge Çiçeği (dizi)
1998 – Reyting Hamdi(dizi)
1999 – Unutabilsem (dizi)
2002 – Belalım Benim (dizi)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MAGAZİN

İznik’ten kar manzaraları

Meteoroloji bu hafta kar uyarısında bulunmuştu. Batı’dan başlayarak tüm Türkiye’de etkisini göstereceği
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT