OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Her biri öykü kahramanı oldu

GÜNDEM/SÜRMANŞET

Okuma Alışkanlığı Kazandırma Projesi”nde birinci olan öğrenciler için kendi isimlerinin verildiği öykü kahramanı yaratılarak kitap yazıldı.

Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği tarafından İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlköğretim okullarında Ekim 2015′ de başlatılan ” Okuma Alışkanlığı Kazandırma” projesi kapsamında en çok kitap okuyarak birincilik kazanan öğrencilere isimlerine yazılmış sürpriz kitap armağan edildi.

Projenin yürütüldüğü Ömerli, Sansarak ve Mahmudiye İlköğretim okullarının katıldığı projede, öğretmenler öğrencilerin okuldayken ve evlerinde aile büyükleriyle kitap okumalarını motive ederek öğrencilerini izlediler ve her okulda en çok kitap okuyan bir öğrencinin isimlerini dernek yönetimine bildirdiler. Çocuklar Hepimizin Derneği yöneticileri de çocuk kitapları yazarı Müge Acar’ dan bu öğrencilerin isimlerinin kitabın baş kahramı olan bir öykü kitabı yazmasını rica etti.

Yazar Acar, bu çok özel kitapları yazarak dernek yönetiminden Nazan Güngenci ve Sayın Emel Yücel’ le birlikte 3 okulu ziyaret ederek kitapları birincilik alan öğrencilere bizzat teslim ederek, kendilerini kutladılar. Projede birincilik alan okullar ve öğrencilerinin isimleri şöyle, Sansarak İlköğretim Okulu Meryem Zeybek, Ömerli İlköğretim Okulu Recep Aydemir, Mahmudiye İlköğretim Okulu Ümmügülsüm Güney. Projeye İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve öğretmenlerinin verdikleri katkı nedeniyle dernek yönetimi teşekkürlerini iletti. Ziyaretler sırasında Özpaş AVM Genel Müdürü Orçun Yücel’ de öğrenciler için özel olarak hazırladıkları armağanlarla destek verdi. Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği yöneticileri projelerinin farklı okullarda da devam edeceğini bildirerek tüm destekçilerine teşekkürlerini iletti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT