OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Hizmet ve Kültür binalarının temeli atıldı

GÜNDEM/SÜRMANŞET

İznik Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi  Temel Atma ve Sahil Düzenleme Projelerine start verilirken, Eşrefzade Mahallesi Semt Sahası açılışı gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Savcısı Sertaç Bozkurt, Bursa Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek’in butona basması ile projelere başlama startı verildi.

BELEDİYE HİZMET BİNASI 2017 MAYIS AYINDA TAMAMLANACAK

20 Milyon’luk İznik Sahil Düzenlemesi Projesine startın verilmesinin ardından İznik Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Temel Atma Töreni yapıldı. Tören Bursa Büyükşehir Belediye Bandosunun eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İznik Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Temel Atma Töreninde konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ” Sayın Başkanım İznik bu gün öyle büyük bir gururu yaşıyor ki Cumhuriyet tarihinde yapılamayan  hizmetlerinin temelini bir günde bu gün atıyoruz. Ben kısa bir örnek vermek istiyorum İznik Belediyesinin bütçesi yirmi sekiz milyon lira yani biz yemesek, içmezsek, personele maaş dağıtmasak bir yıl sonra kasamızda yirmi sekiz milyonumuz oluyor. Fakat bu gün bir saat içerisinde temellerini attığımız sahil ile birlikte işte biraz sonra burada da İznik Belediyesi hizmet binası ve Kültür Merkezi ikisinin toplam maliyeti 30 milyon liradır. Bu bahsettiğimiz projelerde de Allah’ın izni ile işte altı ay sonra burası hizmete geçecek. Bir buçuk yıl sonrada sahil hizmete geçmiş olacak. Bundan sonra daha onlarca projemiz var. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Meclisinden 2017 bütçeleri geçti. Ben yine buradan Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Orada 28 madde vardı bunların 8 tanesi İznik’e ait bütçelerdi. Abdulvahap Projesinden tutunda diğer tesislere kadar 2017 bütçesine girdi. Yani siz bize 5 yıl süre ile görev verdiniz. Biz sizlere bir şeyler vaat etmiştik. O vaatlerimizin İnşallah yüzde yüzünü de gerçekleştirmiş oluyoruz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Allah nasip ederse projelerimiz bitti. Hisarcılar sitesini sizin destekleriniz ile yapacağız. İstanbul kapıdaki hızarcıları boşaltıp orasını da güzel bir düzenleme ile yeşil alana dönüştürmüş olacağız. Bunun yanında birde Balık pazarımız var onunda projeleri bitti. İnşallah onu da Büyükşehir’den ekonomik destek alarak onu da yapacağız. Bu projelerde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu Projeler İlçemize hayırlı uğurlu olsun “dedi.

 

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında “İznik’in çok güzel ve tarihi birikimi fazla olan bir ilçe olduğunu ancak bir yerin sadece güzel olmasının başlı başına yeterli olmadığını ifade etti. Bir şeyin nasıl sunulduğunun ve nasıl yansıtıldığının çok önemli olduğunu kaydeden Pehlivan, “İznik, bütün güzellikleri hak eden bir yer. Daha cazibeli bir hale getirilmesi önemli. İznik Gölü de hem ilçemiz hem Türkiye ve dünya için de önemlidir. Bu Projelerde başta Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi olmak üzere katkısı ve emeği olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı törende yaptığı konuşmada ” Bu gün güzel bir gün, bereketli bir gün. İznik’te uzun yıllardır konuşulan işler artık birer birer gerçekleşiyor. Dediğimiz gibi artık hizmet dönemi, konuşma dönemleri bitti. Artık kavga dönemleri bitti, artık iş üretenler sahnede. İznik’te  on yıllardır yapılmayan yatırımlar burada bir günde temeli atılmış oluyor. Bu şekilde yapılmakta olan birçok proje var. İşte buda gösteriyor ki İznik’imizin de çehresi değişecek. Yapılan projeler ile hem İznik hem de Bursa’mız kazanmış olacak. Dönem hizmet dönemi dedik ve gerçekten şehirlerimizin görüntüsü değişti. Bursa ve İznik vizyonu ile kabuk değiştirdi. Bursa’ya her 6 ayda bir gelen Bursalılar, bursa dışında görev yapan hepsi bunu söylüyor. Her geldiğimizde değişiklikler görüyoruz ve hep şaşırıyoruz diyorlar. İnşallah önümüzdeki yıl geldiklerinde çok daha büyük değişiklikler görecekler. Önümüzdeki aylarda ve yılda da İznik’e gelecek olanlar bu güzellikleri en iyi şekilde görecekler. Bizler bir biri ardına eserler, projeler üretiyoruz ve bunlar bizlere nasip oluyor. Bakın burada da güzel bir Belediye Hizmet binası  ve Kültür Merkezi ikisi bir arada yapılıyor. Gerçekten yeri de güzel, konumu da güzel. Herkesin rahat ulaşabileceği 2.000 metrekare Belediye Hizmet Binası ve 1200 metrekare Kültür Merkezi yapılacak. Bu güzellikler İznik’e Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Temel Atma törenlerinden sonra Eşrefzade Mahallesi Semt Sahasının açılış  kurdelesi kesildikten sonra İznik’li muhtarlara teknolojik destek amacı ile bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi. Ardından ise BUSMEK İznik Temsilciliğinin sınıfları tek tek gezilerek kurslar hakkında bilgi verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT