OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Kışlık çorap örüp verdi

SÜRMANŞET/YAŞAM

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı ziyarete gelen  Ömerli Mahallesi sakinlerinden 82 yaşındaki Münise Çobanoğlu kendi elleri ile yünden ördüğü patikleri başkan Sargın’a hediye etti.

Başkan Sargın Münise Nineyi makamında ağırlayarak bir süre birlikte sohbet etti. Münise Nine Başkan Sargın’a “Ey oğul sizlerin çalışmalarını takip ediyorum. İlçemizde güzel çalışmalara imza atıyorsunuz. sizleri takdir ediyorum. Size Kış aylarında giymeniz için Kışlık yünlü patik ördüm. Sakın üşüyüp hasta olmayınız. Bu halkın sizin gibi çalışkan başkanlara ihtiyacı var. Rabbim sizlere ve çalışanlara yardım etsin. Allah sizleri kem gözlerden korusun” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da” Bizler Halka hizmeti hakka hizmet düsturu ile yolumuza devam ediyoruz. Bazen yaşlı dede ve ninelerimiz geliyor hayır duada bulunuyorlar. Bazen bizler onların ayaklarına kadar giderek dert ve sorunlarını dinliyoruz. Dertleri ile hasbıhal oluyoruz. Bazen onlar gelip çayımızı içerek hayır duada bulunuyorlar. Münise Ninemizde bizleri sevdiğinden olsa gerek kendi elleri ile ördüğü yünlü kışlık patik çorabı bize hediye etti. Bizler Nine ve Dedelerimizin gönlüne girmişsek ne mutlu bizlere. Bu olanlar karşısında Yüce Rabbime şükrediyorum. Çünkü onların dua ve niyazları bizim için çok önemlidir. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Münise Ninenin ellerinden öpen başkan Sargın, kapıya kadar kendisini uğurladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SÜRMANŞET

Dilekler gerçek oldu

Projenin yöneticiliğini yapan Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, “Bir Dilek

Sargın gençlerle buluştu

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın mahalle ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz akşam Boyalıca Mahallesinde
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT