OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

“Özel yaşam kanun teklifini engelledik”

MANŞET/SİYASET

Milli Eğitim, Kültür ve CHP grup sağlık komisyonu üyesi Bursa milletvekili Ceyhun İrgil, “Ülke ciddi ciddi iç savaşa gidiyor. Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi bölme noktasına getirdi. Hükümet, Sağlık ve Özel yaşamla ilgili kanun teklifi ile herkesi ifşa edecekti. Çok büyük yanlıştan döndürdük. Uluslararası skandala neden olacaktı. İznik’te İncil yazıldı diye dışlanıyor.”
CHP Bursa milletvekili Ceyhun İrgil, İznik ilçe örgütü ile bir araya geldi. CHP İznik ilçe başkanı Ayan Özer ve yönetim kurulunun karşıladığı İrgil, partililer ile söyleyişi yaptı. Sorulara karşılık veren İrgil, gündemi de değerlendirdi.

“ALTI AYDIR ŞEYTAN TAŞLIYORUZ”
Ceyhun İrgil, “Altı aydır şeytan taşlamaktan namaz kılmaya fırsat yok. Türkiye’de vakit namazından fazla şehit namazı kılar olduk. Ülke ciddi ciddi iç savaşın eşiğine gidiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi bölme noktasına getirdi. Onun için tek kurtuluş yeniden Kuva-i Milliye hareketidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden gitmektir. CHP, bu ülkenin tek kurtuluşudur” dedi.

“AKIL VE STRATEJİ”
AK Parti ile TBMM’de mücadele etmenin yolunun akıl ve strateji olduğuna dikkat çeken İrgil, “Muhalifin iktidarın yasalarına müdahale etme şansı yok. Onları akıl ve strateji ile sıkıştırırsanız o zaman geri çekiliyorlar. Bizde böyle yapıyoruz. Akılcı strateji uyguluyoruz” dedi.

“SAĞLIK ve ÖZEL YAŞAM İFŞA EDİLECEKTİ”
Milletvekili İrgil, “AB uyum yasası çerçevesinde Türk insanının sağlıktan tutun da özel yaşamına dair ne varsa hepsi kayıt altına alınması için kanun teklifi hazırlanmıştı. O kadar çok Avrupa Birliği direktifleri dışında getirilmiş aykırı noktalar var ki biz bunlara itiraz ettik. Burada itirazımız, sağlık verileri ve cinsel hayata ait olan tıbbi tedaviler ve bu veriler çok riske edilecek veriler değil çünkü bizim sistemlerimiz ne olursa olsun, kurduğumuz dijital sistemler insan yapısı ve bunlar güvenli değil ve çok büyük riskler içeriyor. Sorun şu: Sağlık verileri işlendikten sonra ve özellikle de üçüncü kişilere verilebilir olduktan sonra sorun yaratıyor. Bu noktada, 6’ncı maddedeki vurguları arkadaşlar yaptı ve onunla ilgili bazı değişiklikler önermiştik. Şimdi, burada, asıl sorunlardan bir tanesi 30’uncu madde, sonradan eklenen maddelerden bir tanesi, sağlık verileri. Sağlık verilerinin, kişisel verilerin, özel ve hassas verilerin toplanmasına olanak sağlıyor bu madde. Cumhuriyet Halk Partisi olarak itiraz ettik ve bunla ilgili olan kanun teklifi 6. ile 30. maddelerden çıkartıldı” dedi.

“İNCİL YAZILDI DİYE DIŞLANIYOR”
İznik’e ve sorunlarına yönelik de konuşan İrgil, “Ben İznik’i İzmir’e benzetiyorum. Orada ki güzellik ve tarih burada da var. Bursa’da Bursa’ya benzemeyen tek ilçe adeta İstanbullu yaşamı ve kültürü var. İki unsur var İznik’te tarım ve turizm. Tarım da sürdürebilirlik var ancak Turizm de bu yok. İznik turizim ile kurtulur. İncil burada yazıldı diye İznik bence dışlanıyor. Bakın bizler camiye karşı değiliz. Ayasofya’nın cami oluşu. Turizmi etkiledi. Diğer yerlerde yapılan camiler. Estetik yok bir kere. Onu yok ediyorlar. İznik’te ki Mahmut Çelebi Camii’ne bakın muhteşem bir Osmanlı sanatını göreceksiniz. Bursa’nın köylerinde okul yok arkadaşlar. Eskiden öğretmen olurdu. Ebe olurdu. Bugün bunlar yok ama her köyde imam var. Göç etmiş köy halkı, 15 hane kalmış. sen tutuyorsun 400 kişilik cami inşa ediyorsun” dedi.

“SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM”
CHP İznik ilçe başkanı Ayan Özer’de Ayasofya bahçesin de ki yeni yapılacak olan tuvalet zeminin de tarihi taşların olduğunu ve geçtiğimiz gün üzerine beton döküldüğünü, suç işlendiğini dile getirerek, savcıları göreve davet ediyorum dedi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT