Radyocu Ceyhun Yılmaz'a dava açılıyor! Ceyhun Yılmaz kimdir?

Radyocu Ceyhun Yılmaz’a dava açılıyor! Ceyhun Yılmaz kimdir?

MAGAZİN

Radyocu Ceyhun Yılmaz hakkında dava açılıyor. Müjde Uzman hakkında kullandığı ifadeler hakkında mahkeme ile davalık olmanın eşiğine gelen Ceyhun Yılmaz, bilindiği gibi canlı yayında oyuncu Müjde Uzman’a “or..pu” demişti. İşte ayrıntılar..

“Burada Laf Çok” programında kullandığı “ağır söz”, Ceyhun Yılmaz ile Müjde Uzman’ı karşı karşıya getirdi. Uzman, o söz nedeniyle Yılmaz’a “3 kuruş”luk manevi tazminat davası açtı.

Radyocu Ceyhun Yılmaz’ın Müjde Uzman hakkında kullandığı ağır ifadeler mahkemeye taşınacak. Yılmaz, CNN Türk’te yayınlanan “Burada Laf Çok” programında sarf ettiği söz nedeniyle eleştiri bombardımanına tutuldu. 18 Kasım’da yayınlanan programın konuklarından Yılmaz, sunucu Mesut Yar’ın oyuncu Müjde Uzman’a “Mesleğiniz nedir?” diye sorması üzerine, yanında oturan Mehmet Turgut’a eğilerek o…luk” dedi.

“ÖZÜR İŞE YARAMADI”

Duyulmayacağını sandığı bu söz mikrofon nedeniyle yayına da yansıdı. Yılmaz, olayın büyümesi üzerine yazılı bir açıklamayla özür diledi: “Söylediğim kötü söz için özür dilerim. Hepimizin şakasını yapabilceğimiz şey ama yayında olmamalıydı. Müjde benim kardeşim.”

Genç oyuncu, avukatı aracılığıyla Ceyhun Yılmaz’a tazminat davası açtığını açıkladı:

“Müjde Uzman, Ceyhun Yılmaz tarafından çirkin bir kelime atfedilmek suretiyle hakarete uğramıştır. Bu durum, onda ağır bir travma yaratmıştır. Arkadaş olmak, şaka yapmaya çalışmak, tanışık olup olmamak, yahut kişiler arasında bir samimiyet bulunup bulunmaması, hiçbir surette böyle bir hakaretin haklı gerekçesi olamaz. Mevcut durumda müvekkilemin insanlık, kadınlık ve meslek onuru zedelenmiştir. Müjde Uzman, 14 senedir bu sektörde çalışmakta olup, durduğu ve durmak istediği yer bellidir. İşlenen suç hakkında savcılığa başvurulduğunu, ayrıca yaşamış olduğu duygusal travma ve üzüntünün herhangi bir miktar ile tazmini mümkün olmadığından 3 kuruşluk manevi tazminat davası açıldığını kamuoyuna bildiririz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*