Olayları Halka Rapor Eden Gazete


Samsung boya konserini VR ile yayınladı

TEKNOLOJİ

Samsung yeni konserini VR üzerinden yayına aldığını bildirdi, Samsung yeni konserler yapmaya devam ederken şirkete ait.

Bu yılın daha erken dönemlerinde, Eylül ayında Samsung, Portekiz futbol takımlarıFC Porto ve S.L. Benfica arasında gerçekleşen bir maçı, çok kameralı bir sistem sayesinde, dünyaya sanal gerçeklik ile canlı olarak yayınlamıştı. Bu sistem, sahaya ve tribünlere yerleştirilen 360 derecelik kameraları içermekteydi. Maç yayını, Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünün marifetlerini sergilemek amacıyla önemli bir adımdı.

Bir sonraki ay Samsung, sanal gerçeklik deneyimini Portekiz’in Supertubos Sahili’ne taşımıştı ve son olarak gözünü, bir rock konserini sanal gerçeklik ile yayınlamak amacıyla müzik dünyasına dikmişti.

Planını devreye sokan Samsung, The Gift‘in heyecanla beklenen ve geçtiğimiz günlerde Lizbon, Portekiz’de gerçekleşen konserini, Gear VR sahipleri için canlı olarak yayınladı. Konser, grubun 20. yıl dönümünü kutlamak için düzenlenmişti ve aynı zamanda Portekiz’den bir müzik performansının VR ile ilk direkt yayınlanması olarak da tarihe geçmiş durumda.

Konserde kullanılan iki kameralı sistem, seyircilere gösteriyi ön sıradan veya direkt olarak grubun yanında sahneden izleme seçeneklerini sundu. Dünya’nın her yerinden izleyiciler bu canlı yayını izlediler. Konseri izlemek için Samsung’un Gear VR başlığı, uyumlu bir akıllı telefon ve IM360 VR uygulaması yeterli oldu.

ETİKET:

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
sohbet iznik emlak bursa evden eve gss borç sorgulama iznik rehber
YUKARI ÇIK