OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Şehit Cenazesine Skandal Çelenk Gönderildi. CHP Gerekeni Yaptı

GÜNDEM/SİYASET

Şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan‘ın  cenazesine gönderilen “Kemal Kılıçtaroğlu” yazılı çelenge CHP’lilerden tepki üstüne tepki geldi.Sivas’ın Divriği ilçesine getirilen 34 yaşındaki evli ve bir çocuk babası Erdoğan için Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra Vali Alim Barut, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Belediye Başkanı Sami Aydın, kurum müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

56ab846f67b0a92aa44616cc

CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın cenaze törenine gönderilen çelenk CHP’lilerin bile tepkisini çekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyadının “Kılıçtaroğlu” şeklinde yazıldığı çelengin, üzerindeki az sayıdaki çiçeği ve özensiz görüntüsü törene katılan CHP’liler tarafından eleştirildi.

Olayın büyümesi üzerine CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, çelengin Genel Merkezin bütün illerde anlaşmalı çiçekçiler vasıtası ile gönderildiğini, dikkatsizliğin çiçekçiden kaynaklandığını söyledi.

ÇELENK MUAMMASI

Hurriyet.com.tr’nin eriştiği bilgilere göre, CHP Genel Merkezi şehit cenazesi için Sivas’a çelenk göndermek istedi. Sivas’taki çiçekçi iddiaya göre, cenaze töreninin yapılacağı Divriği’nin uzak olması nedeniyle çelengi ilçedeki bir çiçekçiye siparişi etti.

Divriği’deki çiçekçi ise çelengi kendisinin yapmadığını, çelengin Sivas’tan geldiğini, kendisinin çelenk üzerinde bazı düzenlemeler yaptığını söyledi.

CHP SÖZLEŞMEYİ FESHETTİ

CHP’li yetkililerden elde edilen bilgilere göre çelenk skandalından sonra CHP Genel Merkezi, çiçek ve çelenk sağlayıcı şirketle sözleşmeyi feshetti. Yaşananlar nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çok üzgün olduğu ifade edildi.

fft2mm7544988

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT