OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Twitter 2015 yılının en trend fotoğraflarını açıkladı

TEKNOLOJİ

Twitter tarafından 2015 yılına ait olan yeni fotoğraflar açıklandı, Twitter yeni fotoğraflarında nelere yer verecek? Sorusu ise merak konusu oldu.

2015 #TheDress tartışmasının, ABD’de eşcinsel evliliğin yasallaşmasının ve @OneDirection’ın müziğe ara vermesinin konuşulduğu yıldı. 2015’i sonlandırmak için ve yıllık “Year on Twitter” özetimizi oluşturmak için bütün verilerimizi araştırdık. Dünyanın dört bir yanından gelen en etkileyici anları ve popüler Tweetleri 2015.twitter.com’da yeniden yaşayabilirsiniz.

2015 yılında Twitter dünyada yaşanan önemli olayların aynı zamanda Twitter’da da yankılandığı bir yıl oldu. FIFA Kadınlar Dünya Kupası’ndan, genel seçimlere; önemli futbol maçlarından Periscope’un Türkiye’de lansmanına kadar her ne yaşadıysak Twitter’da da eş zamanlı olarak o anlara tanık olduk.

Emoji Yılı

2014’te Twitter’da Ellen DeGeneres Oscar Selfie ‘sinin internette yayıldığına ve bugüne kadar en çok Retweetlenen Tweet olduğuna şahit olduk. Sevinç gözyaşları ile gülen emoji  Twitter’da kullanılan en popüler emoji oldu ve 2015 yılı Emoji yılı olarak anıldı. Bu yıl en çok kullanılan diğer emojiler ise kalp şeklinde gözlerle gülen yüz  , yüksek sesle ağlayan yüz , gülen gözlerle gülen yüz ve kırmızı kalp oldu. Bu emojileri Twitter’da en iyi kullanan isimler arasında ünlüler dahi var:

  • Roger Federer sadece Emojilerden oluşan bir Tweet ile #DayOff (boş gün) nasıl geçtiğini anlattı: http://twitter.com/rogerfederer/status/617003890685251584
  • Ellie Goulding kendini takipçilerine Emoji ile anlattı: http://twitter.com/elliegoulding/status/618175173129277440
  • Andy Murray düğünüyle ilgili hissettiklerini emoji kullanarak Twitter’da anlattı: http://twitter.com/andy_murray/status/586811114744320000
  • NBA oyuncusu bunun üstüne bir de Twitter’da dönen emoji savaşı başlattı. Bunun mimarı da DeAndre Jordan’dı. http://twitter.com/twittermedia/timelines/618914838467600384

En Gözde Trendler

Sonuçlar Selena Gomez’in 2015 yılında hayranlarının onu #SelenaForMMVA şeklinde Trending Topic yapması sayesinde yine ‘yalnız yürümediğine” işaret ediyor.  #Periscope Türkiye’de ilk tanıtıldığında birden Türkiye’nin Trending Topic’i oldu. Binlerce Türk önemli anlarını yayınlamak ve diğerlerini takip etmek için Periscope’a akın etti. Türklerin futbol aşkına gelirsek, #fener,  #Galatasaray ve #Beşiktaş taraftarları destekledikleri futbol takımlarına olan aşklarını gösterme fırsatını tabii ki kaçırmadılar.

Türkiye’nin “İnsanlar, Spor ve TV” kategorilerinde en çok konuştuğu popüler konular şöyle:

İnsanlar:

1- #Özgecan Aslan

2- #SelenaForMMVA

3- #VoteDebbyRyan

4- #semih

5- #FıratÇakıroğlu

Spor:

1- #fener

2– #Galatasaray

3– #Beşiktaş

4- #Fenerbahçe

5- #fenerinmacivar

TV:

1- #SurvivorAllStar

2– #ütopya

3– #ChosenMusicAwards

4- #KirazMevsimi

5- #TeenChoice

En Etkileyici Anlar

Şubat ayında, tüm dünya birbirimize bağlı yaşadığımız dönemde güzel bir ana tanık oldu. Birinin paylaştığı bir elbise fotoğrafıyla tüm internet ortak aklını kaybetti. Elbise mavi-siyah mı yoksa beyaz-sarı mıydı?. Aynı elbisenin farklı ışıklarda farklı renklerde göründüğü fotoğraf tüm Twitter’da yayıldı ve elbisenin yarattığı optik yanılsama herkesin gündemine oturdu. Herkes elbisenin bu değişimini açıklamak için bilime merak saldı! İnsanlar #BlueandBlack (Mavi ve siyah) mi  #WhiteandGold (beyaz ve altın rengi) mu diye tartışırken, elbise (#TheDress) 26 ve 27 Şubat’ta 4.4 Milyon Tweet ile dünyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

En çok Retweet’lenenler

Her yıl, en çok Retweetlenen Tweetle yılı taçlandırıyoruz ama milyonlarca Twitter kullanıcısı tarafından yankı uyandıran bu Tweetin farklı bir hikayesi var.

One Direction üyesi Harry Styles ‘ın hayranlarına aşkını gönderdiği Tweet’i grubun diğer üyelerini de geçerek yılın en çok Retweetlenen Tweet’i oldu.

İnsanlar ayrıca idollerine daha yakın olmak, Retweetleri ve beğenileriyle onları desteklemek için Twitter’a geliyor. 2015’in en popüler Tweetlerini keşfetmek için, dünyanın dört bir yanından en Retweet alan kullanıcılara da göz attık:

 

  • Zayn One Direction’dan ayrılacağını duyurdu fakat grubu destekleyen Tweetleri hem dünyada hem de Türk dinleyicileri arasında büyük yankı uyandırdı.  https://twitter.com/zaynmalik/status/627601915078029312
  • One Direction üyelerinin söylediği her şey sansasyon yarattı ve bu tabiî ki Türk hayranları arasında da ses getirdi!https://twitter.com/Real_Liam_Payne/status/624297743394185218
  • Barack Obama’nın eşcinsel evliliği destekleyen Tweet’i tüm dünyada sansasyon yarattı.https://twitter.com/POTUS/status/614435467120001024
  • Bütün dünya Caitlyn Jenner’ı tanımak için can atıyordu.         https://twitter.com/Caitlyn_Jenner/status/605407919820013568

Kimler Katıldı

Önemsediğiniz ve merak ettiğiniz herkes Twitter’da, ve 2015 yılında birçok önemli insan da Twitter’a katıldı. Bunlardan ikisi aşağıdaki gibi:

  •  Kendi Twitter hesabını açan @POTUS 24 saat içerisinde bir milyondan fazla takipçiye ulaştı.
  • @MelissaMcCarthy 2015’in en popüler aktrislerinden biriydi.  Mizahi bir şekilde yazdığı “Mikrofon açık mı?” tweeti kısa sürede binden fazla kez Retweetlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT