Tag archive

marmara

Marmara depremi Bursa-Balıkesir hattında öngörülüyor

KATEGORİ: GÜNDEM

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) eski öğretim üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Marmara Bölgesinde İstanbul’dan önce büyük depremin Balıkesir-Bursa hattında olabileceğini öngören bir açıklamaya imza attı.

DEVAMI İÇİN

Samanlı dağlarında doğal yaşam ve yemyeşil yaşlı ormanlar yok olacak

KATEGORİ: GÜNDEM
Fotoğraf: Pınar Doğan
Fotoğraf: Pınar Doğan

Doğa severler uyardı; Bursa, Yalova, Kocaeli, Adapazarı ve Bilecik illeri arasında uzanan Samanlı Dağları tehdit altında! Güriş Holding’e ait Yuvacık RES Projesi ÇED olumlu raporu aldı. Bursa’nın İznik ve Kocaeli’nin Gölcük ilçesi sınırları içinde kalan ormanlara 53 adet rüzgar türbini kurulacak. Bursa DOĞADER, Bursa Barosu, Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halit Kodal ve o bölge de yaşayan Veteriner Hekim Bülent Üçok, Bursa 3. İdare Mahkemesine ÇED iptal davası açtı.

DEVAMI İÇİN

Marmara bölgesinde dolu yağışı uyarısı geldi

KATEGORİ: EKONOMİ

Bugün iç Ege, güney Marmara ve Batı Anadolu’da şiddetli fırtına ve dolu yağışı olabileceği belirtiliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde de 7 ilde gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

DEVAMI İÇİN

Ercan’dan korkutan açıklama “Büyük depreme 27 yıl kaldı”

KATEGORİ: GÜNDEM

Deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremine kabaca 27 yıl kaldığını öne sürdü. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremin en çok Bostancı- Eminönü, Eminönü-Büyükçekmece arasında etkili olacağını belirtti.

DEVAMI İÇİN

Marmara depremi 7.7 şiddetinde ve 1999’dan daha da güçlü olacak

KATEGORİ: GÜNDEM

Deprem uzmanları uyardı. 1999 büyük Marmara depreminden daha büyük bir deprem bekleniyor. Hızla kırılacak olan fay hattı çok büyük hasara neden olacağı kaydedildi. Jeofizik uzmanı Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Richter ölçeğine göre 7.3 ila 7.7 arasında olacağını tahmin ettiği Marmara Depremi’nin 45 saniye süren ve 1999 depreminden çok daha kısa sürede olacağını ancak hızla kırılan fayın büyük hasar vereceğini söyledi.

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
destek patent